01 stycznia 2022 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Głogów, 01 stycznia 2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

– Nowy Rok –

• poniedziałek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

• piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

• niedziela – święto Chrztu Pańskiego.

1. Dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

2. Msza św. w intencji ks. Mieczysława w dniu urodzin i imienin dzisiaj o godz. 1830.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. w naszej parafii jak w niedzielę. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

4. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Orszak Trzech Króli w naszym mieście przejdzie z Placu 1000-lecia w kierunku Starego Miasta i zakończy się na Bulwarze Nadodrzańskim. Wyjście z palcu przy naszym kościele o godz. 1315. Scena jasełkowa, po której wspólny start z Placu 1000-lecia o godz. 1400. Zachęcamy do przebrania się w stroje aniołów, pasterzy i mędrców – by podkreślić niezwykły i niekończący się w żadnym czasie wymiar tamtych wydarzeń.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Adoracja 24 godziny dla Jezusa i Maryi rozpocznie się w piątek o godz. 1500. Plan Adoracji:

• 1500 – 1600 Adoracja, którą poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji, następnie Msza św. i adoracja w ciszy.

• 1800 – Nabożeństwo pierwszopiątkowe.

• 1830 – Msza św.

• 1930 – 2100 Apel Jasnogórski i program Maryjny.

• 2200 – Druga część Różańca i adoracja do północy w ciszy.

• 2400 – 0200 Czuwanie modlitewne w kaplicy Adoracji prowadzone przez Rycerzy Kolumba i Mężczyzn.

• 0200 – 0500 Adoracja Wspólnot Neokatechumenalnych.

1. Nabożeństwo I soboty połączone z godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 530. Następnie Różaniec Wynagradzający z medytacją o godz. 600. Msza św. o godz. 700 o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

2. Odwiedziny chorych: ks. Mieczysław i ks. Robert w czwartek, ks. Adam w sobotę.

3. Wyjątkowo w tym miesiącu zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 730.

4. Wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA” w tym roku w naszej parafii odbędzie się w sposób tradycyjny. W tygodniu rozpoczynamy o godz. 1530, w soboty o godz. 1100 natomiast w niedzielę od godz. 1500. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy: Herkulesa i Kosmonautów Polskich.

• 02. 01. 2023r. poniedziałek – ul. Herkulesa 6 – 18, 32 – 46.
  • 03. 01. 2023r. wtorek – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste 3 – 33.
  • 04. 01. 2023r. środa – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste 35 – 67.
  • 05. 01. 2023r. czwartek – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste 69 – 99.
  • 07. 01. 2023r. sobota – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste 101 – 127 i numery parzyste 2 – 8.
  • 08. 01. 2023r. niedziela – ul. Kosmonautów Polskich numery parzyste 10 – 32.
  • 09. 01. 2023r. poniedziałek – ul. Kosmonautów Polskich numery parzyste 34 – 54.

Dalszy plan kolędy zostanie podany w kolejnych ogłoszeniach, a odwiedziny parafian odbywać się będą przy ul. Plutona.

1. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 1930 i sobotę od godz. 930. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w godzinach dopołudniowych. W czasie kolędy nie będzie nauk przedchrzcielnych powrócimy do nich w miesiącu lutym.

2. Z inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, w parafiach rozpoczęło się kolędowanie kolędników misyjnych. Również w naszej parafii przygotowują się dzieci do kolędowania na rzecz misji pod opieką sióstr, podobnie jak w ubiegłym roku. Dzieci będą kolędować 8 stycznia po każdej Mszy św. w kościele. W sobotę 7 stycznia można zaprosić kolędników do domu. Zgłoszenia prosimy kierować do sióstr na umówiony adres i godzinę. Prosimy parafian o gościnne przyjęcie małych misjonarzy.

3. Osoby chcące złożyć Wota mogą to uczynić podając ofiarodawcę oraz informacje za jakie otrzymane łaski.

4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.