29 stycznia 2023 r. IV Niedziela Zwykła

Głogów, 29 stycznia 2023 r.

IV Niedziela Zwykła

• wtorek – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.
    • czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego.
  2. Kończy się wizyta duszpasterska, kolęda. Dziś odwiedzimy jeszcze rodziny mieszkające przy ul. Saturna numery parzyste 50 – 72 a w poniedziałek ul. Saturna numery parzyste 74 – 96.
  3. Dzisiaj liturgię Mszy świętych w naszej parafii ubogaca zespół śpiewaczy „Zbrucz” z Tarnopola z Ukrainy. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki a zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc w Ukrainie. Dziękujemy za składaną również w ciągu tygodnia pomoc rzeczową.
  4. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
  5. Schola młodzieżowa naszej Parafii „Gwiazdy Niebios” zaprasza na wspólne kolędowanie przy kawie i ciastku w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
  6. Spotkanie osób przygotowujących pierwszopiątkowe czuwanie w środę po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
  7. W święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100, 1700 i 1830. To dzień Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  8. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej w czwartek na Mszy św. o godz. 1700.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.
  10. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1700 na plebanii. Różaniec w intencji powołań o godz. 1745 w kościele.
  11. Prosimy młodzież (szczególnie oazową oraz ministrantów i lektorów) o pomoc w demontażu dekoracji świątecznych w czwartek po Mszy św. o godz. 1830. Natomiast w piątek po Mszy o godz. 900 prosimy mężczyzn o pomoc w demontażu choinek.
  12. Błogosławieństwo osób zmagających się z chorobami gardła w piątek, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, w czasie Mszy św. o godz. 900.
  13. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się Koronką i Mszą św. o godz. 1500.
  14. W przyszłą niedzielę, poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
  15. Spotkanie z prof. Nikołajem Iwanowem poświęcone „Ludobójstwu Polaków przez Rosję sowiecką na wschodzie w latach 1937 – 38” 7 lutego 2023r. o godz. 1700 w sali Św. Teresy przy kościele Św. Klemensa w Głogowie. Informacje podane są na plakacie.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.