III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

Głogów, 12 marca 2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

• piątek – wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Św. Brata Alberta Chmielowskiego po Mszy św. o godz. 9:00 i Św. Siostry Faustyny na Mszy św. o godz. 15:00.
  2. Dzisiaj Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentów spowiedzi i I Komunii św. o godz. 16:00. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych: we wtorek SP nr 10 i 11, w środę SP nr 12 po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:00 w salce na plebanii.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:30.
  4. W poniedziałek X rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.
  5. Spotkanie osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej, we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w salce na plebanii.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 9:00, o godz. 17:00 (dla dzieci), o godz. 18:00 oraz o godz. 19:00 (dla młodzieży).
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Przy wyjściach z kościoła można nabywać Paschaliki Caritas w cenie 20 zł.
  9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci:
    • SP nr 10 i 11 od 13 do 15 marca br.
  10. Rekolekcje Wielkopostne parafialne rozpoczną się 26 marca i potrwają do 29 marca. Dni spowiedzi planowane są na wtorek i środę.
  11. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15:00.
  12. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła. Są do niej zobowiązane szczególnie osoby, które w ubiegłym roku korzystały z różnego rodzaju dyspens.
  13. Duszpasterstwo Trzeźwości z Głogowa zaprasza do wzięcia udziału w Rekolekcjach Trzeźwościowych, które odbędą się w Rokitnie w dniach od 24 do 26 marca 2023r. Szczegółowe informacje podane są na plakatach.
  14. Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie z Bogiem” odbędzie się w dniach od 31 marca do 2 kwietnia w Parafii św. Klemensa w Głogowie. Chętni mogą już zapisywać się w zakrystii przy klasztorze.
  15. Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża zaprasza na pielgrzymkę „Wielki Tydzień u Matki Bożej w Lourdes” od 2 do 13 kwietnia br. Koszt pielgrzymki 3.700 zł. Kontakt i szczegóły ze Wspólnotą w domu „Uzdrowienie Chorych” u Sióstr przy Kolegiacie.
  16. 16. Zachęcamy do włączenia się w akcję „1,5% podatku – 100% serca” i przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas naszej diecezji. Numer KRS: 226818 – jest podany także na plakacie i stronie internetowej Caritas.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.