XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023 r.

• w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Tego dnia odpust w parafii św. Maksymiliana. Msza św. o godz. 18:00

1. Dzisiaj o godz. 17:30 różaniec fatimski, a o godz. 19:00 czuwanie w Grodowcu. Dzisiejsza taca przeznaczona na uczelnie katolickie.

2. We wtorek Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – uroczystość. Msze święte według porządku niedzielnego. Jest to również święto Wojska Polskiego. W tym dniu na każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów. Msze św w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona zostanie na pomoc uboższym parafią w diecezji. W naszej parafii będziemy gościć O. Jana Marciniaka, misjonarza z Tanzanii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. Uroczystości odpustowe w Kolegiacie pod przewodnictwem ks. Bp Adriana Puta rozpoczną się Eucharystią o godz. 12:30. Po Mszy św. na placu odbędzie się święto „W cieniu Kolegiaty”.

4. Suma odpustowa w Rokitnie z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP połączone z Dożynkami diecezjalnymi oraz dziękczynieniem za 50 lat posługi biskupiej bpa Pawła Sochy, odbędzie się 15 sierpnia o godz. 12:00. Szczegóły na plakacie.

5. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc powodzianom na Słowenii.

7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.