I Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

Głogów, 26 lutego 2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

• wtorek – wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po Mszy św. o godz. 900.
    • sobota – święto Św. Kazimierza królewicza.
  2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1730.
  4. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500.
  5. Posiedzenie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 1900. Zapraszamy liderów poszczególnych grup parafialnych.
  6. Spotkanie osób chcących wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej, we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 1900 w salce na plebanii.
  7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego, Osób zawierzonych Matce Bożej i przyjętych do szkaplerza w środę o godz. 1745. Następnie Nowenna, Msza św. o godz. 1830 w intencji tych osób i ich Rodzin, a po Mszy św. spotkanie dla osób przygotowujących nabożeństwo I piątku i soboty miesiąca.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715 na plebanii. Różaniec w intencji powołań o godz. 1745 w kościele.
  10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1700 (dla dzieci), o godz. 1800 oraz o godz. 1900 (dla młodzieży).
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się w piątek Koronką i Mszą św. o godz. 1500.
  12. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław i ks. Robert w piątek, ks. Adam w sobotę.
  13. Wyjątkowo w piątek droga krzyżowa dla młodzieży o godz. 1800. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 1900 ze względu na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  14. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII SP w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1830. Po Mszy spotkanie formacyjne w kościele.
  15. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzić będzie ks. Biskup pomocniczy Adrian Put. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.
  16. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.
  17. Spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych powyżej 21 roku życia będą się odbywać w Parafii pw. św. Klemensa od 2 marca. Zgłoszenia w zakrystii lub na furcie klasztornej do 26 lutego.
  18. 3 marca w kinie Galerii Głogowskiej o godz. 1200 odbędzie się projekcja filmu pt. „Opiekun”. Zgłaszać można się w zakrystii do środy 1 marca. Cena biletu 14 zł.
  19. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła. Są do niej zobowiązane szczególnie osoby, które w ubiegłym roku korzystały z różnego rodzaju dyspens.
  20. Zachęcamy do włączenia się w akcję „1,5% podatku – 100% serca” i przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas naszej diecezji. Numer KRS: 226818 – jest podany także na plakacie i stronie internetowej Caritas.
  21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  23. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.