19 lutego 2023 r. VII Niedziela Zwykła

Głogów, 19 lutego 2023 r.

VII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji – na określony, wybrany indywidualnie czas. Parafialna Księga Trzeźwości jest dostępna w zakrystii, gdzie można złożyć swoje zobowiązanie.
  2. W środę nie obchodzi się Święta Katedry św. Piotra, Apostoła, ale pozostaje możliwość zyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie modlitw „Ojcze nasz…” i „Wierzę”.
  3. W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii o godz. 700, 900, 1100, 1700 i 1830. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki postne w tym jeden do syta) wszystkie osoby od 18 do 60 roku życia.
  4. Dzień solidarności z kapłanami – seniorami w środę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  5. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1700 (dla dzieci), o godz. 1800 oraz po Mszy św. o godz. 1830 (dla młodzieży).
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1730.
  8. Spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych powyżej 21 roku życia będą się odbywać w Parafii pw. św. Klemensa od 2 marca. Zgłoszenia w zakrystii lub na furcie klasztornej do 26 lutego.
  9. Zachęcamy do włączenia się w akcję „1,5% podatku – 100% serca” i przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas naszej diecezji. Numer KRS: 226818 – jest podany także na plakacie i stronie internetowej Caritas.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.