2 MAJA 2021 R. V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocna 2.03.20121 r.

1. Liturgicznie wspomnienia tygodnia:

– w poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski;

– we wtorek – wspomnienie św. Floriana; pamiętajmy w modlitwie o strażakach i hutnikach;

– w czwartek – święto św. Ap. Filipa i Jakuba;

– w sobotę – uroczystość św. Stanisława Bp. i Męcz., Głównego Patrona Polski.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dziś w czasie każdej Mszy św.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1800.
  3. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
  4. Uroczystość odpustowa w naszej parafii w poniedziałek. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 630. Kazania wygłosi o. Ireneusz Homoncik.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr ks. Piotra, którzy zdecydowali się i kontynuują przygotowania, w środę o godz. 1700 w kościele.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych w czwartek o godz. 1700 w kościele.
  8. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1745 w salce bł. Edmunda.
  9. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na katechezy. W tym tygodniu wyjątkowo, z racji uroczystości, nie będzie katechezy w poniedziałek. Katecheza w czwartek o godz. 1900 w salce nr 4.
  10. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą św.
  11. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700. Serdecznie zapraszamy do włączenia się i trwania przed Eucharystycznym Panem szczególnie w godzinach nocnych.
  12. Swoich chorych z posługą sakramentalną w piątek odwiedzą ks. Proboszcz i ks. Mieczysław.
  13. Pielgrzymka Liturgiczne Służby Ołtarza do Paradyża w tym roku odbędzie się w formie spotkań w dekanatach, w tym w naszej parafii. Msza św. z promocją lektorską, pod przewodnictwem Bp. Tadeusza Lityńskiego, w sobotę o godz. 1030.
  14. Dodatkowa Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 630
  15. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św. z SP nr 10 i 11 w przyszłą niedzielę o godz. 1700. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek, 11 maja, o godz. 1900 w kościele.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii, łączącym się z nami także drogą internetową, życzymy błogosławionego tygodnia.
  19. Przypominamy o  obowiązujących zasadach reżimu sanitarnego i prosimy o ich przestrzeganie.

Intencja Apostolstwa Modlitwy:

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami oraz za wszystkie osoby zawierzone i oddane w Macierzyńską Niewolę Maryi.