25 KWIETNIA 2021 R. IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021 r.

1. Liturgicznie wspomnienia tygodnia:

– w czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy;

– w sobotę – wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika – Patrona ludzi pracy.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitwy o Powołania.
  2. Dziś także dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach.
  3. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św. z SP nr 12 dzisiaj o godz. 1700. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek o godz. 1900 w kościele.
  4. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na katechezy, które będą głoszone w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 1900 w kościele. Słowa zaproszenia przedstawiciele Wspólnoty skierują do nas jeszcze po ogłoszeniach.
  5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego oraz osób, które zawierzyły się Matce Bożej w środę o godz. 1730.
  6. Nabożeństwo w intencji powołań połączone z modlitwą różańcową, które poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Paradyża, w czwartek o godz. 1730 w kościele.
  7. Sprzątanie kościoła w piątek, po Mszy św. o godz. 700.
  8. Pielgrzymka „Nocą do Jutrzenki Nadziei” z powodu pandemii odbędzie się, jednak jak w roku ubiegłym, w formie czuwania modlitewnego w kościele, które rozpocznie się o północy (w nocy z piątku na sobotę) i zakończy Mszą św. o godz. 700.
  9. Nabożeństwo I soboty, w ramach czuwania. Różaniec z medytacją o godz. 600.
  10. Swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę odwiedzą ks. Adam i ks. Piotr.
  11. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  12. Nabożeństwa majowe od soboty codziennie o godz. 1800.
  13. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 630.
  14. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św.
  15. Składamy serdeczne podziękowania członkom Kręgu Biblijnego za zaangażowanie i ubogacenie liturgii w Tygodniu Biblijnym.
  16. Przypominamy o trwającym spisie powszechnym oraz obowiązku włączenia się w formie samospisu drogą internetową lub w innej formie. Szczegółowe informacje w gablotce.
  18. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii, łączącym się z nami także drogą internetową, życzymy błogosławionego tygodnia.
  20. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu dystansu także poza czasem sprawowania liturgii. W naszym kościele jednocześnie może przebywać 80 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie pojedynczo i tylko oznaczonych Wejście do kościoła tylko głównymi drzwiami.

Zawierzenie kierowców:

Boże nasz Ojcze! Zawierzamy wszystkich kierowców, aby na trasach swojego pielgrzymowania zachowali mądrość Twojego widzenia ludzkich spraw, aby zawsze chronili i pomagali. Prosimy za tych, co służą pomocą i uczą przezorności na naszych drogach: służby medyczne, policjantów, strażaków i drogowców. Wynagradzamy modlitwą za tych kierowców, którzy spowodowali cierpienie i śmierć. Przyjmij, Panie nasz Boże, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, nasze zawierzenie i modlitwę, pomóż nam być świadkami Twojej Miłości na każdej drodze naszego życia. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.