IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019r.

IV Niedziela Adwentu

– wtorek – wigilia Bożego Narodzenia;

– środa – uroczystość Narodzenia Pańskiego;

– czwartek – święto św. Szczepan;

– w piątek – święto św. Jana;

– w sobotę – święto św. Młodzianków,

– w niedzielę – święto św. Rodziny.

1. Okazja do spowiedzi świętej dziś w czasie każdej Mszy św. Jutro od godz. 600 do godz. 930 oraz od godz. 1700. We wtorek od godz. 600 do godz. 930.
  2. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła na święta w poniedziałek po Mszy św. o godz. 630.
  3. Ksiądz Marcin odwiedzi swoich chorych w poniedziałek.
  4. We wtorek dzień imienin ks. bp. seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy w modlitwie.
  5. Zachęcamy do zachowania tradycji i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu wigilii oraz do zachowania abstynencji.
  6. Osoby śpiewające w czasie pasterki o godz. 2200 spotykają się o godz. 2115 w salce nr 3.
  7. Pasterki: o godz. 2200 oraz o 2400. Taca przeznaczona na Fundusz Matki i Dziecka im. bp. Pluty.
  8. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego (w środę) nie będzie Mszy św. o godz. 730. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
  9. W czwartek – drugi dzień świąt – Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie i wydziały teologiczne.
  10. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 27 grudnia.
  11. Spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup parafialnych w piątek, po Mszy św. o godz. 1500.
  12. Zapraszamy na koncert kolęd w naszym kościele w sobotę o godz. 1700. Wystąpią: schola Promyki Maryi, chór Beati Cantores oraz Dominik Mąkosa.
  13. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, z okazji święta św. Rodziny, dla chętnych par w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1230.
  14. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  15. Od soboty rozpoczniemy w parafii wizytę duszpasterską. W tygodniu rozpoczynamy o godz. 1530, w soboty o godz. 1100 natomiast w niedzielę od godz. 1500. Rozpoczniemy od ul. Kosmonautów Polskich.

– w sobotę                – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste: 3-47.

– w niedzielę             – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste: 51-83.

– w poniedziałek       – ul. Kosmonautów Polskich numery nieparzyste: 85-115.

Dalszy plan zostanie podany w kolejnych ogłoszeniach.

1. Osoby, do których z różnych przyczyn nie dotarły opłatki, mogą je dobierać w zakrystii.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki i spotkanie wigilijne dla bezdomnych oraz osobom pomagającym w przygotowaniu kościoła na święta.
  3. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  4. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.