24 STYCZNIA 2021 R.Niedziela Biblijna

Niedziela Biblijna 24.01.2021 r.

1.  Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
    • w poniedziałek – święto Nawrócenie św. Pawła,
    • we wtorek – wspomnienie św. Tymoteusz i Tytusa,
    • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  2. Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Po każdej Mszy św. Krąg Biblijny rozprowadza Pismo Święte w różnej wersji: ilustrowane, rodzinne, dla słabowidzących, dla dzieci, młodzieży, jerozolimskie, audio, kieszonkowe i w wersji tradycyjnej. Serdecznie zapraszamy do zakupu. Również po każdej Mszy można zabrać ze sobą wyłożony z tyłu list od Boga do własnej medytacji w domu. Jest to prezent ofiarowany przez Oazę Młodzieżową naszej parafii. O godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego wraz z modlitwą Słowem Bożym.
  3. Przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na pomoc Chorwacji dotkniętej kataklizmem trzęsienia ziemi.
  4. Uroczystości pogrzebowe +bp. Adama Dyczkowskiego oraz +bp. Antoniego Stankiewicza we wtorek w gorzowskiej katedrze. Szczegółowy plan uroczystości na poniedziałek i wtorek wywieszony jest w gablotkach. Z uwagi na pandemię, w poszczególnych punktach uroczystości będą uczestniczyć tylko wyznaczone osoby. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. żałobnej w intencji zmarłych biskupów w Grodowcu we wtorek o godz. 11:00.
  5. W tym roku z powodu pandemii Kolędnicy Misyjni nie zapukali do naszych mieszkań. Jednak w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, po każdej Mszy św. dzieci przedstawią krótką scenkę bożonarodzeniową i nawiążą do mieszkańców krajów misyjnych, dla których będą, jak co roku, zbierali ofiary. Wesprzyjmy Małych Misjonarzy naszą ofiarnością.
  6. Msza święta dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w najbliższą niedzielę o godz. 17:00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii pana dr. Mieczysława Guzewicza, który po każdej Mszy św. wygłosi krótką naukę o rodzinie. Będzie też możliwość nabycia książek jego autorstwa.
  8. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
    Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.