26 KWIETNIA 2020 R.

III Niedziela Wielkanocna

– dziś III Niedziela Wielkanocna – rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

– w środę – święto św. Katarzyna Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła – Patronki Europy;

– w piątek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika;

– w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczystość przeniesiona wyjątkowo w tym rok z dnia 3 maja z uwagi na wypadającą wtedy IV niedzielę wielkanocną.

1. Dziś Ogólnopolska Niedziela Modlitwy za Kierowców pod hasłem „Z miłością na wszystkich drogach”.
  2. W środę, 29 kwietnia, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
  3. Z powodu stanu epidemii nie odbędzie się pielgrzymka „Nocą do Jutrzenki Nadziei”.
  4. Odwiedziny chorych z comiesięczną posługą sakramentalną nadal pozostają zawieszone.
  5. Okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem i I sobotą – codziennie pół godziny przez każdą Mszą św.
  6. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 1800.
  7. Ksiądz proboszcz, wszystkim przebywającym na terenie parafii w dniu 1 maja udziela dyspensy od postu piątkowego.
  8. W sobotę Msze św. w naszym kościele o godz.: 700, 900, dodatkowe Msza św. o godz. 1100 i 1230 oraz o godz. 1830.
  9. Nabożeństwo I soboty rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1830.
  10. IV Niedziele Wielkanocna Dobrego Pasterza to dzień modlitwy o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitwy o Powołania.
  11. W najbliższa niedzielę rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dodatkowa Msza św. o godz. 630.
  12. W naszym kościele może równocześnie przebywać 100 osób – także w trakcie liturgii. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki – także w kościele. Z obowiązku zwolnienie są jedynie kapłani sprawujący sakramenty.
  13. Informujemy, że w kościele została uruchomiona kamera, która daje możliwość oglądania transmisji wszystkich Mszy św. i nabożeństw. Transmisje można oglądać na stronie internetowej parafii w zakładce „w obiektywie” oraz w serwisie YouTube na kanale „Królowej Polski TV”. W czasie trwania ograniczeń dotyczących liczby osób mogących jednocześnie przebywać w kościele zachęcamy do łączności ze wspólnotą parafialną poprzez powyższą transmisję.
  14. U siostry Piusy do nabycia prasa katolicka oraz świece caritas, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie.
  15. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, także te przesłane na konto, oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.