27 WRZEŚNIA 2020 R.  XXVI Niedziela Zwykła

– we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w środę – wspomnienie św. Hieronima,

– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

– w piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

1. Gościmy w parafii ks. Marka Zołoteńkiego – proboszcza z Wałbrzycha, który głosi słowo i Mszach św. zbiera ofiary do puszek na budowę kościoła w swojej parafii.
  2. Dziś obchody 900 lecia głogowskiej kolegiaty. Uroczysta Msza św. w kościele WNMP o godz. 1230. Koncert muzyki organowej i kameralnej o godz. 1800 w Kolegiacie.
  3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania osób, które ukończyły 21 rok życia rozpocznie się dziś w parafii św. Mikołaja Mszą św. o godz. 1800.
  4. Koronka na ulicach miast w poniedziałek. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 1415, po której przejście na ulice naszej parafii i wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.
  5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1700 w salce bł. Edmunda.
  6. Nabożeństwa różańcowe od czwartku 1 października codziennie o godz. 1745, różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700 (począwszy od poniedziałku 5 października).
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław i wyjątkowo ks. Piotr w piątek, ks. Adam w sobotę.
  10. Pielgrzymka Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się w sobotę 3 października. Koszt: 40 zł. Wyjazd o godz. 700 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
  11. IV piesza patriotyczna pielgrzymka z Głogowa do Jakubowa w sobotę, 3 października. Wyjście z parkingu przy kościele o godz. 900. Msza św. w Jakubowie o godz. 1200.
  12. Nabożeństwo I soboty rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1830.
  13. Spowiedź św. dla dzieci, które przystąpią do swojej I Komunii św. w sobotę odbędzie się w piątek o godz. 1700. Dzieci, które do I Komunii przystąpią w niedzielę będą miały swoją pierwszą spowiedź w sobotę o godz. 1000. Msza św. z udzieleniem I Komunii św. w sobotę w czasie Mszy św. o godz. 1230 oraz dla uczniów SP nr 12 w niedzielę o godz. 930 i dla uczniów z SP nr 10 i 11 w niedzielę o godz. 1100. Prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z uroczystością I Komunii św. o uczestnictwo w pozostałych Mszach św., a rodziny dzieci przystępujących do I Komunii św. prosimy, by, w miarę możliwości, ograniczyli ilość gości.
  14. Chłopcy oraz dorośli mężczyźni, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej ołtarza mogą się zgłaszać do ks. Adama.
  15. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.