II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2023

Głogów, 10 grudnia 2023 r.

II Niedziela Adwentu

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:  w środę – wspomnienie św. Łucji, w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  2. Dziś odbędzie się obowiązkowe comiesięczne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. Rozpoczniemy mszą świętą o godz. 18.30, a po niej będzie spotkanie w salce nr 4. Przypominamy o konieczności złożenia deklaracji przez kandydatów do bierzmowania.
  3. Dziś również zapraszamy na mszę o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Natomiast rodziców zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się w III niedzielę Adwentu.
  4. Roraty będą codziennie od poniedziałku do soboty o 6.30. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie od wtorku do czwartku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci aby z lampionami uczestniczyć w tych mszach.
  5. W środę przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
  6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je ks. Henryk Majchrzak. Msze święte od poniedziałku do środy będą o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30.  W niedzielę na 18.30 zapraszamy szczególnie młodzież. Spowiedź będzie we wtorek i w środę. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki. Ofiary za opłatki wrzucamy w kopertach na tacę. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby parafii. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie dostarcza opłatków do domów.
  8. Nasza parafia organizuje zbiórkę odzieży zimowej (kurtki, spodnie, buty, swetry). Można je składać w dniach otwarcia kuchni brata Alberta. Tym, którzy już przynieśli składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami emerytami. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie domu księży emerytów.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.