I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2023

Głogów, 3 grudnia 2023 r.

      I Niedziela Adwentu 

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:  w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte będą odprawiane o: 6.30, 9.00, 15.00 i 18.30. O godzinie 12.00 godzina łaski w naszym kościele.
 2. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny oraz czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. 
 3. Dziś w kolegiacie o godz. 17.00 uroczyste nieszpory Kapituły głogowskiej wraz z wiernymi.
 4. Roraty będą codziennie od poniedziałku do soboty o 6.30. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie od wtorku do czwartku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci aby z lampionami uczestniczyć w tych mszach. 
 5. W przyszłą niedzielę  zapraszamy na mszę o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Natomiast rodziców zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się w III niedzielę Adwentu. 
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się obowiązkowe comiesięczne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. Rozpoczniemy mszą o godz. 18.30, a po niej będzie spotkanie w salce nr 4. Przypominamy o konieczności złożenia deklaracji przez kandydatów do bierzmowania. 
 7. 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona Miasta Głogowa. O 17.30 z kościoła św. Mikołaja wyruszy orszak św. Mikołaja, który przejdzie ulicami Starego Miasta. O 18.00 msza odpustowa w kościele św. Mikołaja. 
 8. W środę 6 grudnia w naszym kościele po mszy roratniej o 17.00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci uczestniczących w roratach. 
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 17.45 na plebanii. Różaniec w intencji powołań będzie o godz. 18.00.  
 10.  W czwartek 7 grudnia o 18.30 zapraszamy na Mszę świętą oraz modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie, która odbędzie się w naszym kościele. Modlitwę poprowadzi ks. Waldemar Grzyb.  
 11.  Od dziś będziemy rozprowadzać świece Caritas na stół wigilijny w cenie 20 zł za dużą i 10 zł za małą oraz opłatki. Ofiary za opłatki wrzucamy w kopertach na tacę. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby parafii. 
 12. Nasza parafia organizuje zbiórkę odzieży zimowej (kurtki, spodnie, buty, swetry). Można je składać w dniach otwarcia kuchni brata Alberta. Tym, którzy już przynieśli składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 13. U s. Piusy są do nabycia kalendarze na nowy rok. Koszt 10 zł. 
 14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
 15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. 

                                                                                   

                                                                                      Proboszcz, ks. Witold Pietsch