IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024

Głogów, 28 stycznia 2024 r.

     IV Niedziela Zwykła

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia: w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. W naszym kościele będą sprawowane o 7.00, 9.00, 15.00 i 18.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Na godz. 18.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej. Zostaną poświęcone świece. 
 2. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Władysława Niemyskiego – misjonarza na Jamajce, który pracuje na misjach razem z naszym parafianinem kl. Bartłomiejem Klęczyńskim. Ksiądz misjonarz da świadectwo pracy misyjnej, a po Mszach św. będziemy mogli jego działalność misyjną wspomóc naszą ofiarą.
 3. Kończymy wizytę duszpasterską tzw. KOLĘDĘ. Dziś odwiedzimy jeszcze mieszkańców ul. Kosmonautów Polskich 34–50, jutro ul. Kosmonautów Polskich 52–56.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą mszą świętą. 
 5. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących spotkanie pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie.
 6. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17.00 na plebanii. Różaniec w intencji powołań o 17.45 w kościele. 
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 17.30 różaniec, o godzinie 18.30 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i oficja do godziny 23.00. O godz. 5.30 w sobotę oficjum o Matce Bożej, o 6.00 różaniec wynagradzający, o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
 8. Błogosławieństwo osób zmagających się z chorobami gardła w sobotę, w liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, w czasie mszy św. o godz. 9.00. 
 9. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław – w piątek, ks. Krzysztof i ks. Waldemar – w sobotę. 
 10. Prosimy młodzież o pomoc w demontażu dekoracji świątecznych w poniedziałek 5 lutego po mszy wieczornej. Natomiast we wtorek po mszy o 9.00 prosimy mężczyzn o pomoc w demontażu choinek. 
 11. W przyszłą niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 12. Parafia św. Klemensa w Głogowie zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpocznie się 11 lutego na mszy o godz. 18.00. Potrwa do soboty 17 lutego. Spotkania w tygodniu o godz. 19.30 w salce w domu parafialnym.  
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
 14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. 

                                                                                        Proboszcz, ks. Witold Pietsch