XXVIII Niedziela Zwykła, 13 października 2019

– we wtorek   –  wspomnienie św. Teresy od Jezusa;

– w środę       – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

– w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;

– w piątek      – święto św. Łukasza.

– nabożeństwa różańcowe dla dzieci: pon-pt. o godz. 1700, dla dorosłych codziennie o godz. 1745.

1. Dziś Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła możliwość złożenia ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnione dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
  2. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś o godz. 1600. Natomiast we wtorek spotkanie dla rodziców dzieci, ze wszystkich szkół podstawowych, przygotowujących się do I Komunii Św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. wieczornej.
  3. Czuwanie Fatimskie w Grodowcu, któremu dziś będzie przewodniczyć nasza parafia, rozpocznie się o godz. 1900. Wyjazd autokaru o godz. 1815 z parkingu przy kościele.
  4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Marcina po Mszy św. wieczornej w poniedziałek dziewczyny w salce nr 4, we wtorek chłopcy w salce nr 3.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra we wt. po Mszy św. wieczornej w salce nr 4.
  7. W środę 41 rocznica wyboru kard. Wojtyły na Papieża. W modlitwie prośmy Boga, byśmy pozostali wierni dziedzictwu, które nam zostawił św. Jan Paweł II.
  8. Możliwość uczczenia relikwii św. br. Alberta w czwartek, po Mszy św. o godz. 900.
  9. Msza św. w intencji pracowników szpitala oraz służy zdrowia z okazji święta Patrona zostanie odprawiona w szpitalu w piątek o godz. 16
  10. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w naszym kościele w piątek Mszą św. o godz. 700.      Plan wywieszony jest w gablotkach. Zapraszamy do uczestnictwa – zarówno w ciągu dnia jak i w godzinach nocnych.
  11. Możliwość uczczenia relikwii św. s. Faustyny w piątek, po Mszy św. o godz. 1500.
  12. W sobotę 35 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
  13. W najbliższą niedzielę, 20 października rozpocznie się Tydzień Misyjny – taca przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
  14. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Marka Zołoteńkiego, który wygłosi do nas Słowo, a przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na budowę kościoła, którą prowadzi.
  15. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się20 października Mszą św. o godz. 1830.
  16. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały odatowane kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie. Wypełnione karty można składać na tacę.
  17. Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Zachęcamy do przyjmowania wizerunku. Zapisy z zakrystii.
  18. Zapraszamy od odwiedzania wystawy ewangelizacyjnej (przy salce nr 4).
  19. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są także nasze diecezjalne kalendarze na rok 2020.
  20. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.
  21. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.