Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca 2023 r.

Głogów, 04 czerwca 2023 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

• poniedziałek – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

• czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

2. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

3. Od dziś w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. Będzie Msza św. o godz. 21:00.

4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15:00. W niedziele do godz. 16:00.

6. Dzisiaj o godz. 12:30 w ruinach kościoła św. Mikołaja będzie odprawiona Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców.

7. Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca (czwartek). Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30. ul. Keplera, Galileusza, Plutona, Kosmonautów Polskich i Gwiaździstą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Krąg Biblijny i LSO, II – Neokatechumenat, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Żywy Różaniec.

8. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszej parafii o godz. 7:30, 9:30, po zakończeniu procesji ok. godz. 12:30, 16:00 i 18:30.

9. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców w strojach komunijnych do niesienia poduszek. Panów do niesienia baldachimu, osoby starsze do niesienia feletronów. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań i domów na trasie procesji.

10. Zachęcamy do udziału w Głogowskim Wieczorze Chwały, który odbędzie się w ruinach kościoła św. Mikołaja w Uroczystość Bożego Ciała, tj. 8 czerwca, o godz. 21.00, i podczas którego będziemy mogli posłuchać chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.

11. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła, następnie Msza św.

12. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Bożego Ciała wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii.

13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

14. Wspólnota „Ruch Światło Życie” zaprasza na dzień skupienia dnia 10 czerwca w Jerzmanowej. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Informacje podane są na plakatach.

15. Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gagano w kościele Miłosierdzia Bożego w Głogowie w dniach 16 – 18 czerwca 2023r. Informacje podane są na plakatach.

16. W sobotę 17 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Rokitna na odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej. W tym dniu chcemy w sposób szczególny uczcić Patronkę diecezji i modlić się za Jej wstawiennictwem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z placu przy kościele. Koszt 50 zł.

17. Parafia św. Klemensa w Głogowie zaprasza na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami w dniu 18 czerwca br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:30. Informacje podane są na plakatach.

18. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, Trzebnicy, oraz do Sanktuarium Matki Bożej – Uzdrowienia Chorych w Gidlach w dniach 24 i 25 czerwca (sobota i niedziela). Zapisy i bliższe informacje w parafii p.w. św. Maksymiliana M. Kolbe w Głogowie.

19. Parafia Miłosierdzia Bożego w Głogowie prowadzi zapisy na 3-dniowe „Seminarium Wiary” w dniach od 29 czerwca do 1 lipca. Spotkanie poprowadzi Papieski Misjonarz Miłosierdzia Ojciec James Manjackal. Informacje podane są na plakatach.

20. W dniach od 6 do 9 lipca 2023r. z naszej parafii już po raz 12 wyruszy Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Zapisy i informacje na stronie www.rowerowa.glogow.pl.

21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

23. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Intencje modlitewne Żywego Różańca Czerwiec 2023

Intencja papieska:

O zniesienie tortur
Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

Intencja parafialna
Módlmy się
za rodziny poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o żywą wiarę i życie pełne miłości.