X Niedziela Zwykła 11 czerwca 2023 r.

X Niedziela Zwykła 11.06.2023 r.

1. 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
    • wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
    • środa – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
    • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
  3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15:00. W niedziele do godz. 16:00.
  5. Trwa nowenna przed uroczystością NSPJ, połączona z nabożeństwami czerwcowymi.
  6. Dziękujemy wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie procesji Bożego Ciała.
  7. Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii we wtorek 13 czerwca o godz. 17:15.
  8. Czuwanie fatimskie w Grodowcu we wtorek 13 czerwca o godz. 19:00.
  9. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła, następnie Msza św.
  10. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o ich przygotowanie. Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  11. 11 rocznica święceń biskupich bp. Tadeusza Lityńskiego w piątek. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
  12. W piątek w uroczystość NSPJ nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00 połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Następnie Msza św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  13. W sobotę 17 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Rokitna na odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej. W tym dniu chcemy w sposób szczególny uczcić Patronkę diecezji i modlić się za Jej wstawiennictwem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z placu przy kościele. Koszt 50 zł.
  14. W dniach od 6 do 9 lipca 2023r. z naszej parafii już po raz 12 wyruszy Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Zapisy i informacje na stronie www.rowerowa.glogow.pl.
  15. Książka s. Nulii „Cud kardynała Stefana Wyszyńskiego” do nabycia u s. Piusy w cenie 20 zł.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.