V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

Głogów, 26 marca 2023 r.

•  wtorek – wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po Mszy św. o godz. 9:00.
  2. Dziś rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które prowadzi o. Józef Szczecina Redemptorysta. Msze św. z nauką rekolekcyjną w pon., wt., i śr. o godz. 7:00, 9:00, 17:00 oraz o godz. 18:30. Spowiedź święta we wtorek i środę od godz. 8:00 oraz od godz. 16:00 do 18:30.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:30.
  4. Kancelaria Parafialna w środę będzie nieczynna.
  5. Misterium Męki Pańskiej w czwartek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19:00.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 9:00, o godz. 17:00 (dla dzieci), o godz. 18:00 oraz o godz. 19:00 (dla młodzieży).
  7. Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpocznie się oficjum (różańcem wynagradzającym) o godz. 6:00, Msza św. o godz. 7:00 o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  8. Odwiedziny chorych: ks. Adam w sobotę od godz. 8:00.
  9. Przedświąteczne sprzątanie kościoła w sobotę przed Niedzielą Palmową po Mszy św. o godz. 9:00 (ok. godz. 9:30). Proszeni są także Rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Za tydzień – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.
  11. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową 2 kwietnia na Mszy św. o godz. 11:00. Tego dnia także zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do uczestnictwa w inscenizacji wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Liturgię rozpoczniemy przed kościołem.
  12. W Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Głogowska Młodzież przeprowadzi kiermasz palm wielkanocnych. Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie w tym roku wyjazdu Młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.
  13. W odpowiedzi na apel księdza biskupa odnośnie modlitwy za Kościół zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, która odbędzie się w niedzielę palmową. Rozpoczęcie przy kościele św. Klemensa o godz. 15:00. Zakończenie przy pomniku Jana Pawła II.
  14. Przy wyjściach z kościoła można nabywać Paschaliki Caritas w cenie 20 zł.
  15. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15:00.
  16. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.