XIV Niedziela Zwykła 07 lipca 2023 r.

Głogów, 09 lipca 2023 r.

XIV Niedziela Zwykła

• wtorek – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
    • środa – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
    • czwartek – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
    • sobota – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15:00. W niedziele do godz. 16:00.
  3. W czasie wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 9:00.
  4. Dzisiaj w godzinach dopołudniowych wjeżdża 12 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pielgrzymów.
  5. Dzisiaj Stowarzyszenie Głogowskiej Edukacji Kresowej oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zapraszają na Mszę św. w Intencji Ofiar w 80 Rocznicę Rzezi Wołyńskiej o godz. 12:30. Po Mszach św. dopołudniowych odbędzie się kiermasz książek i zbiórka publiczna „Głogów – Rodakom na Kresach”.
  6. Uroczystość Patriotyczna z wojskową asystą honorową pod Pomnikiem Polaków pomordowanych przez OUN – UPA i wypędzonych ze swojej ziemi 11 lipca 2023r. (wtorek) o godz. 12:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Świerkowej.
  7. Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii w czwartek 13 lipca o godz. 17:30.
  8. Czuwanie fatimskie w Grodowcu w czwartek 13 lipca o godz. 19:00.
  9. W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 43 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Trwajmy w Kościele”. Koszt pielgrzymki 330zł. Informacje o zapisach podane są na plakatach i stronach internetowych pielgrzymki. Osoby, które chciałyby się włączyć jako duchowi pielgrzymi, mogą zgłaszać się w zakrystii.
  10. Książka s. Nulii „Cud kardynała Stefana Wyszyńskiego” do nabycia u s. Piusy w cenie 20 zł.
  11. Prosimy rodziców, aby zadbali, szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów o możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży w niedzielnych Mszach św.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  14. Solenizantom i jubilatom oraz wypoczywającym na wakacjach i urlopach składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.