XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023 r.

XVII Niedziela Zwykła

• poniedziałek: wspomnienie św. Ignacego Loyoli – kapłana,
    • wtorek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – bpa i dka Kościola,
    • piątek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana,
    • niedziela: święto Przemienie Pańskie.
  2. W środę możliwość uzyskania odpustu „Porcjunkuli”, pod warunkiem nawiedzenia jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
  3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17:30. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską: ks. Mieczysław i ks. proboszcz – w piątek, ks. Adam – 12 sierpnia, w sobotę.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17:30 Różaniec, o godz. 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i oficja, od godz. 22:00 do 5:30 w sobotę – adoracje z udziałem wspólnot duszpasterskich, o godz.5:30 oficjum o Matce Bożej, o godz. 6:00 – Różaniec wynagradzający o godz 7:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
  5. Sierpień to miesiąc abstynencji, módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie. W sierpniu także wspominamy szczególne wydarzenia historyczne – Powstanie Warszawskie oraz Bitwę Warszawską, nazywaną Cudem nad Wisłą. Sierpień to szczególny czas pielgrzymowania w naszej diecezji. Msza święta na rozpoczęcie 43. Pieszej Pielgrzymki z Głogowa na Jasną Górę, we wtorek 1-go sierpnia o godz. 18:00 w kościele Bożego Ciała, wyjście pielgrzymów z Głogowa w środę, 2-go sierpnia. Zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania, codziennie modlitwy za pielgrzymów o godz. 18:00 w naszym kościele. Organizowany jest wyjazd na ostatni etap pielgrzymki, w północy z 11/12 sierpnia, koszt 120 zł, zapisy w zakrystii.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.