XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2023 r.

Głogów, 23 lipca 2023 r.

XVI Niedziela Zwykła

• poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

• wtorek – święto Św. Jakuba Apostoła.

• środa – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.

• sobota – wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.

2. Dziś rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zachęcamy do włączenia się w akcję: „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Dzisiaj zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przed kościołem na działalność MIVA Polska z przeznaczeniem na pojazdy dla misjonarzy i misjonarek. Szczegóły podane są na plakatach.

3. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa (we wtorek 25 lipca br.) po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:30 na parkingu przy głównym wejściu do kościoła.

4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego i osób zawierzonych Matce Bożej przygotowujących czuwanie I piątku i I soboty miesiąca w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę w piątek 27 lipca br. w parafii św. Mikołaja o godz. 18:45. Tam również będzie możliwość zapisu.

6. W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 43 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Trwajmy w Kościele”. Koszt pielgrzymki 330zł. Informacje o zapisach podane są na plakatach i stronach internetowych pielgrzymki. Osoby, które chciałyby się włączyć jako duchowi pielgrzymi, mogą zgłaszać się w zakrystii po odbiór karty Duchowego Pielgrzyma.

8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

9. Solenizantom i jubilatom oraz wypoczywającym na wakacjach i urlopach składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.