XVII Niedziela Zwykła (28.07.2019)

XVII niedziela zwykła

• Codziennie od 2 do 11 sierpnia o 20.40 (z wyjątkiem soboty) w naszym kościele Apel Jasnogórski w duchowej łączności z pielgrzymami. Jest też możliwość pojechania autokarem na ostatni etap pielgrzymki.

• Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.

• W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W czwaretek 74 rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego.

• W piątek 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli – można zyskać odpust zupełny. Warunki: spowiedź, Komunia św. odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

• Potrzebujemy jeszcze kilkunastu noclegów dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę na nocleg: z 1 na 2 sierpnia. Osoby gotowe przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

• Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy, regulamin, karty duchowego pielgrzyma, kartki na intencje – w zakrystii. Zapis na ostatni etap pielgrzymki. (wyjazd w nocy z 11 na 12 sierpnia) w zakrystii. Koszt: 50 zł.

• Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• Spotkanie z o. Jamesem Manjackalem w kościele Miłosierdzia Bożego w terminie2-4 sierpnia. Więcej szczegółów na plakatach.

• Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Gmina Grębocice i Parafia pw. Jana Chrzciciela zapraszają w sobotę, 3 sierpnia o godz. 18:00 na „Letni Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej:, który odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.

• Wszystkim, wypoczywającym i pracującym, życzymy błogosławionego tygodnia.