XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023 r.

XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2023 r.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna

– w wtorek – wpomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. Dzisiaj po raz ostatni msza święta o godzinie 21.00. Od przyszłej niedzieli powraca msza święta o godzinie 16.00. Od 1 września wraca w dni powszednie msza o godz. 9.00.
  2. Decyzją ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego z dniem 25. sierpnia posługę w naszej parafii rozpoczęli                ks. Waldemar Murach oraz ks. Krzysztof Ornatowski. Serdecznie ich witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz owocnej pracy w naszej parafii.
  3. W środę o 17.45 spotkanie Apostolatu Maryjnego i zawierzonych Matce Bożej połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej wieczornej spotkanie osób przygotowujących Wigilię Dwóch Serc.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszami świętymi porannymi a przed wieczorną mszą świętą od godziny 17.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty przed nowym rokiem szkolnym.
  5. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie duszpasterskie dla katechetów na plebanii.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 17.30 różaniec, o godzinie 18.30 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i oficja od godziny 22.00 do 5.30 adoracja z udziałem wspólnot duszpasterskich, o godz. 5.30 w sobotę oficjum o Matce Bożej, o 6.00 różaniec wynagradzający, o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
  7. Chorych odwiedzimy: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek, ks. Krzysztof i ks. Waldemar w sobotę.
  8. W piątek rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
  9. Msza święta, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie będzie 3.09.2023 o godz. 9.30 w Głogowskiej Kolegiacie.
  10. Od 4 do 7 września na placu przed garażami przy naszej świątyni odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ofiary zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane Kościołowi na Wschodzie.
  11. W sobotę 9 września odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Grodowca. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.