XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023 r.

XXII Niedziela Zwykła 3 września 2023 r.

  1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia : w piątek – święto Narodzenia NMP, w sobotę – święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.  Błogosławieństwo ziarna siewnego w piątek podczas każdej mszy świętej o 7.00, 9.00, 15.00 i 18.30. W czwartek w naszej parafii modlitwy za wstawiennictwem bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 9.00.                                         
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w salce o 17.30 następnie różaniec o powołania i za powołanych. 
  3. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (kandydaci, ministranci i lektorzy w piątek o 17.15 w sali katechetycznej nr 3. 
  4. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek. Zachęcamy do udziału we mszach świętych tego dnia oraz do korzystania z sakramentu spowiedzi na pół godziny przed mszami świętymi.  W następną niedzielę o godz. 11.00 uroczysta msza na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem tornistrów i przyborów dla dzieci klas pierwszych. 
  1. Od dzisiejszej niedzieli powraca msza święta o godzinie 16.00. Od 1 września wróciła w dni powszednie msza o godz. 9.00.
  2. Od 4 do 7 września na placu przed garażami przy naszej świątyni odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej akcji przekazany zostanie Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  3. W sobotę 9 września odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Grodowca. Wyjście sprzed naszego kościoła o 6.30. Msza święta w Grodowcu o godz. 13.00. Trasa pielgrzymki będzie prowadziła przez Szczyglice i Grębocice. Po zakończonych uroczystościach będzie możliwość powrotu autobusem.  Zachęcamy do licznego pielgrzymowania wraz z całymi rodzinami. 
  4. Również 9 września odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza. Szczegóły na plakatach. 
  5. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.