XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2023

XXVI Niedziela Zwykła 1.10.2023r

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia : w poniedziałek – wpomnienie Świętych Aniołów Stróżów, środę – wspomnienie św.  Franciszka z Asyżu, czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej. Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w sobotę podczas mszy św. o godz. 7.00. 
 2. Rozpoczął się październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.45. 
 3. Dziś odbędzie się Miejska Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie procesji nastąpi o godz. 15.00 w Kościele pw. św. Maksymiliana. Zakończenie procesji przy kościele Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie.
 4. W środę różaniec połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 5. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących spotkanie pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie. 
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą.
 7. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek w salce o 17.30 następnie różaniec o powołania i za powołanych. 
 8. Spotkanie scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się w śpiew.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 17.30 różaniec, o godzinie 18.30 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i oficja, od godziny 22.00 do 5.30 adoracja z udziałem wspólnot duszpasterskich, o godz. 5.30 w sobotę oficjum o Matce Bożej, o 6.00 różaniec wynagradzający, o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej. Okazja do spowiedzi świętej podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci. 
 10. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską: w piątek – ks. Proboszcz i ks. Mieczysław, w sobotę –       ks. Krzysztof i ks. Waldemar. 
 11. W przyszłą niedzielę na mszę o godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich rodziców. 
 12. Spotkanie dla kandydatów, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 24 października, odbędzie się w następną niedzielę 8 października. Rozpoczniemy od mszy św. o godzinie 18.30, po niej spotkanie.  
 13. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w następną niedzielę mszą o godz. 18.30. Potrwa do piątku 13. października. 
 14. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się                          7 października w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu – 60 zł , zapisy w zakrystii, wyjazd o          godz. 7.30 spod naszego kościoła. 
 15. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć datek na wyposażenie kaplicy w powstającym hospicjum w Głogowie. Niech będzie on wyrazem naszej troski o osoby przebywające w hospicjum. 
 16. W następną niedzielę zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia.
 17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
 18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. 

                                                                           

                                                                                                                         Proboszcz, ks. Witold Pietsch