Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

Głogów, 28 maja 2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

– środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

– czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– sobota – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocy, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.

2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 9:00 dzieci z SP nr 10 i 11 oraz w czasie Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z SP nr 12 przystąpią do swojej Pierwszej Komunii Świętej.

3. Nabożeństwa majowe dla dzieci Pierwszokomunijnych dzisiaj o godz. 15:00 z SP nr 10 i 11 i o godz. 17:00 z SP nr 12.

4. W Białym Tygodniu nabożeństwa majowe i Msza św. dla dzieci komunijnych w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 w środę pielgrzymka do Grodowca wraz z rodzicami. Wyjazd o godz. 16:00 z placu przy kościele.

5. Nabożeństwa majowe – w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00, w środę ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:45 połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego i osób zawierzonych Matce Bożej przygotowujących czuwanie I piątku i I soboty miesiąca w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.

7. Nabożeństwa czerwcowe od czwartku codziennie o godz. 18:00.

8. Dzień dziecka – w czwartek. Pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych.

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.

10. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:15 na plebanii. Różaniec o godz. 17:30 w kościele.

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się w piątek Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. o godz. 15:00

12. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław i ks. Robert w piątek, ks. Adam w sobotę.

13. Męski Różaniec ulicami Miasta Głogowa w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10:15 na dziedzińcu kościoła św. Mikołaja.

14. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

15. W niedzielę, 4 czerwca, o godz. 12:30 w ruinach kościoła św. Mikołaja będzie odprawiona Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców.

16. Pielgrzymka na odpust w Sanktuarium w Rokitnie w sobotę, 17 czerwca, wyjazd o godz. 7:30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  17. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. Będzie Msza św. o godz. 21:00.

18. W dniach od 6 do 9 lipca 2023r. z naszej parafii już po raz 12 wyruszy Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do udziału. Zapisy i informacje na stronie www.rowerowa.glogow.pl.

19. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

20. Prasa katolicka oraz książka „Cud kardynała Wyszyńskiego” w cenie 20 zł do nabycia u s. Piusy.

21. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.