Niedziela 6 października 2019

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą

1. Nabożeństwa i liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– w poniedziałek      –  wspomnienie NMP Różańcowej;

– nabożeństwa różańcowe dla dzieci: pon-pt. o godz. 1700, dla dorosłych codziennie o godz. 1745.

1. Zachęcamy od odwiedzania wystawy ewangelizacyjnej (przy salce nr 4), która powstała w Danii, towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży w Krakowi i Panamie. Na wystawie możliwość wsparcia dzieł misyjnych przez nabycie koszulek z ikoną Amen.
  2. Procesja różańcowa ulicami miasta: jutro po Mszy św. o godz. 1830, w czasie której słowo wygłosi ks. dr Grzegorz Cyran, wyruszymy z naszej parafii do parafii św. Klemensa. Zapraszamy Żywy Różaniec, rodziny i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do czynnego uczestnictwa.
  3. W odpowiedzi na apel abp Gądeckiego w piątek 11 października będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Modlitwa będzie miała następujący przebieg: Msza św. o godz. 1830, różaniec, adoracja z modlitwą w intencji Ojczyzny zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.
  4. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę, 13 października o godz. 1600.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnione dzieci i młodzież z ubogich rodzin, budując w ten sposób żywy pomnik naszego papieża – św. Jana Pawła II.
  6. 13 października nasza parafia będzie przewodniczyć Nocy Fatimskiej w Grodowcu. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii. Koszt: 10 zł.
  7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii od niedz. 20 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830.
  8. Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. W miesiącu październiku, kiedy przez modlitwę różańcową szczególnie czcimy i uciekamy się do Maryi zachęcamy do przyjmowania wizerunku. Zapisy z zakrystii.
  9. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są także nasze diecezjalne kalendarze na rok 2020.
  10. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.