3 MAJA2020 R. + intencje Żywego Różańca

– w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana,

– w środę – święto św. Ap. Filipa i Jakuba;

– w piątek – uroczystość św. Stanisława Bp. i Męcz. – Głównego Patrona Polski;

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitwy o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitwy o Powołania.
  2. Nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 1800.
  3. Różaniec do Siedmiu Boleści MB w każdy wtorek maja o godz. 1715.
  4. Różaniec w int. nowych powołań prowadzony przez Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715.
  5. Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w czwartek, po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek, po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  7. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 630.
  8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Miłosierdzia Bożego 24 maja o godz. 1800.
  9. Informujemy o planowanym termin I Komunii św. w naszej parafii: 4 października – z dotychczasowym podziałem na dwie grupy. Termin ten może jednak zostać zmieniony, jeśli zaistniej zewnętrzne okoliczności uniemożliwiające organizację uroczystości w planowanym terminie.
  10. W naszym kościele może równocześnie przebywać 100 osób – także w trakcie liturgii. Prosimy o zajmowanie tylko oznaczonych miejsc. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki – także w kościele. Z obowiązku zwolnienie są jedynie kapłani sprawujący sakramenty.
  11. Informujemy, że w kościele została uruchomiona kamera, która daje możliwość oglądania transmisji wszystkich Mszy św. i nabożeństw. Transmisje można oglądać na stronie internetowej parafii w zakładce „w obiektywie” oraz w serwisie YouTube na kanale „Królowej Polski TV”. W czasie trwania ograniczeń dotyczących liczby osób mogących jednocześnie przebywać w kościele zachęcamy do łączności ze wspólnotą parafialną przez takie transmisje.
  12. U siostry Piusy do nabycia prasa katolicka oraz świece caritas, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie.
  13. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, także te przesłane na konto, oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Intencja Żywego Różańca na maj 2020 r.

O zatrzymanie pandemii koronawirusa i za wszystkich którzy są zaangażowani w walkę z tym zagrożeniem, szczególnie służbę zdrowia.
Pamiętajmy też w modlitwie o intencji papieskiej aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.