1 STYCZNIA 2022 R. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 01.01.2021 r.

– Nowy Rok –

– w czwartek                        – uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli,

– w niedzielę                       – święto  Chrztu Pańskiego.

1. W dzisiejszą uroczystość w naszej parafii Msze św. jak w niedzielę.
  2. Msza św. w intencji ks. Mieczysława w dniu urodzin i imienin dziś o godz. 1830.
  3. Trwa Peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya w naszej parafii do piątku 7 stycznia.W niedzielę będzie możliwość nabycia materiałów o bł. Michaelu oraz złożenia ofiary do puszki na działalność charytatywną Rycerzy Kolumba.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. w naszej parafii jak w niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. O godz. 1400 spodziewamy się przybycia Trzech Króli, z którymi wyruszymy w orszaku wokół naszego kościoła, w którym jasełka i wspólne kolędowanie.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  6. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  7. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław odwiedzą swoich chorych w piątek.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra (chłopcy i dziewczyny razem) w poniedziałek, 10 stycznia, po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  9. Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda”: zapraszamy parafian na Msze św. o godz. 1700 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic ze szczególnym błogosławieństwem w/g. planu:

– poniedziałek                      3 stycznia          – Kosmonautów Polskich nr. nieparzyste,

– wtorek                               4 stycznia          – Kosmonautów Polskich nr. parzyste,

– środa                                  5 stycznia          – Oriona,

– piątek                                 7 stycznia          – Plutona i Keplera,

– sobota                                8 stycznia          – Galileusza,

– poniedziałek                      10 stycznia        – Andromedy.

1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  2. Od Nowego Roku w parafii będziemy odprawiać Msze św. zbiorowe o godz. 1830: co drugi wtorek za zmarłych, co drugą środę w intencjach dziękczynno-błagalnych.
  3. Dekretem ks. bp. Tadeusza Lityńskiego ks. Adam Czeponis kończy posługę w naszej parafii jako wikariusz i, ze względów zdrowotnych, został skierowany jako rezydent do parafii św. Stanisława Bp. i M. we Wschowie.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.