25 GRUDNIA 2021 R. Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2021 r.

• w niedzielę – święto Świętej Rodziny,
    • w poniedziałek  – święto św. Jana Ap. i Ew.,
    • we wtorek – święto Świętych Młodzianków,
    • w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  2. Witamy w naszej parafii dk. Tomasza Dragańczuka, który w naszej wspólnocie będzie przeżywał swoją praktykę.
  3. Dziś i jutro Msze św. jak w niedzielę.
  4. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich jutro w czasie Mszy św. o godz. 1230.
  5. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
  6. Msze św. z błogosławieństwem wina w poniedziałek o godz. 900 i 1830.
  7. Peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya w naszej parafii od czwartku 30 grudnia do 8 stycznia. Program peregrynacji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła.
  8. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o godz. 700, 900, 1500 – tradycyjnie połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz o 1830. Nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 1800.
  9. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  10. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński udziela na piątek wszystkim przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  11. W sobotę Nowy Rok. To Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Będzie to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  12. Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” w tym roku w naszej parafii rozpocznie się po Nowym Roku i będzie przebiegała jak w roku ubiegłym – zapraszamy parafian na Msze św. o godz. 1700 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic ze szczególnym błogosławieństwem w/g. planu:
    • poniedziałek 3 stycznia – Kosmonautów Polskich nr. nieparzyste,
    • wtorek 4 stycznia  – Kosmonautów Polskich nr. parzyste,
    • środa 5 stycznia  – Oriona,
    • piątek 7 stycznia – Plutona i Keplera,
    •  sobota 8 stycznia – Galileusza.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i pomogli przygotować, posprzątać i przyozdobić kościół oraz obejście na święta.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta oraz wszystkie przesłane do parafii życzenia świąteczne.
  15. Od Nowego Roku w parafii będziemy odprawiać Msze św. zbiorowe o godz. 1830: co drugi wtorek za zmarłych, co drugą środę w intencjach dziękczynno-błagalnych.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.