11 września 2022 r. XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022 r.

1.  Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
    • wtorek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
    • środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    • czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
    • piątek – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusz papieża i Cypriana biskupa.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie pielgrzymki Ziemi Głogowskiej do Grodowca oraz uczestnikom za wspólną modlitwę.
  3. Rozpoczynając nowy Rok Szkolny i Katechetyczny oraz Tydzień Wychowania apelujemy do rodziców, którzy przy chrzcie świętym swoich dzieci zobowiązali się do ich katolickiego wychowania w wierze, aby zwrócili uwagę na uczestnictwo dzieci w katechezie szkolnej.
  4. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentów spowiedzi i I Komunii św. dzisiaj o godz. 1600. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek SP nr 10, w środę SP nr 12, w czwartek SP nr 11 po Mszy św. wieczornej w salce na plebani.
  5. Różaniec fatimski w naszej parafii we wtorek o godz. 1730.
  6. Nabożeństwo Fatimskie w Grodowcu we wtorek o godz. 1900.
  7. Spotkanie scholii młodzieżowej „Gwiazdy Niebios” we wtorek o godz. 1915 w salce nr 4. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wielbienia Pana swoim śpiewem i grą na instrumentach.
  8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego w środę o godz. 1500. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. Msza św. w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin z okazji święta patronalnego w czwartek o godz. 1830. Przed Eucharystią, o godz. 1745, różaniec do 7 boleści Matki Bożej.
  10. Związek Sybiraków Koło w Głogowie, pragnie zaprosić wszystkich Sybiraków z terenu Powiatu Głogowskiego oraz mieszkańców miasta na uroczystą Mszę św. polową w dniu 16 września (piątek) o godz. 1100 – organizowaną w ramach 83-ciej rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Msza św. odbędzie się przy Pomniku Sybiraków, na cmentarzu przy kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Głogowie na ul. Legnickiej.
  11. Msza św. dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania klasy VIII SP w przyszłą niedzielę 18 września o godz. 1830. Po Mszy spotkanie formacyjne w kościele.
  12. Msza św. dla uczniów klas VII SP, którzy chcą rozpocząć przygotowania do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 25 września o godz. 1830. Po Mszy spotkanie formacyjne w kościele.
  13. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 1 października w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu 50zł., zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 730 z placu przy kościele.
  14. Zapraszamy na drogę 33-dniowego Doskonałego Nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny według Traktatu Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rozpoczęcie 5 listopada przy parafii p.w. Św. Mikołaja w Głogowie. Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii lub na plakatach. Telefon: +48 721-043-408.
  15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uczelnie Katolickie.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.