12 CZERWCA 2022 R. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

• we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala,
    • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    • w piątek – wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego,
    • w sobotę – uroczystość NMP z Rokitna.
  2. Przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
  3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800 (w środę o 1745).
  4. Trwa nowenna ku czci MB Cierpliwie Słuchającej. Jest połączona z nabożeństwami czerwcowymi.
  5. Różaniec fatimski w naszej parafii w poniedziałek o godz. 1730.
  6. Czuwanie fatimskie w Grodowcu w poniedziałek o godz. 1900.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy katechetów i liderów grup.
  8. Próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała w środę o godz. 1700. Zachęcamy dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.
  9. Nowenna przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa od środy połączona z nabożeństwami czerwcowymi.
  10. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszej parafii o godz. 730, 930, po procesji ok. godz. 1230, 1600 i 1830. Procesja wyruszy po Mszy o godz. 930 ul.: Keplera, Galileusza, Plutona, Kosmonautów Polskich i Gwiaździstą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Krąg Biblijny i starsi lektorzy, II – Neokatechumenat, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Żywy Różaniec.
  11. Wieczór Uwielbienia z koncertem w ruinach kościoła św. Mikołaja w Boże Ciało o godz. 2100.
  12. 10 rocznica święceń biskupich bp. Tadeusza Lityńskiego w czwartek– pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
  13. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Bożego Ciała wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii.
  14. Wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży do Rokitna w piątek o godz. 1300 z parkingu przy kościele. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Wyjazd na uroczystości 50 rocznicy powstania diecezji do Rokitna 18 czerwca o godz. 700. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
  16. W najbliższą niedzielę zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych na Eucharystię o godz. 1230 zakończoną procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  17. Męski Różaniec w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  18. Informacje o pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę na plakatach i stronie internetowej pielgrzymki.
  19. Informacje o pieszej pielgrzymce na Jasną Górę na plakatach i stronie internetowej pielgrzymki.
  20. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby przed zbliżającymi się wakacjami skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, który w naszej parafii codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  21. Festiwal poezji śpiewanej w Ośnie Lubuski 26 czerwca. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach i programie na plakatach i w zakrystii.
  22. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.
  23. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  24. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.