19 CZERWCA 2022 R. XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

– we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,

– w czwartek – (przeniesiona) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. Eucharystia z udziałem członków wszystkich grup parafialnych zakończona procesją eucharystyczną wokół kościoła dziś o godz. 1230.
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800 (w środę o 1745).
  3. Trwa nowenna przed uroczystością NSPJ. Jest połączona z nabożeństwami czerwcowymi.
  4. Męski Różaniec dziś po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  5. Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie w poniedziałek o godz. 1830 w naszym kościele.
  6. Dzień Ojca w czwartek – pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
  7. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Po Mszy św. o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o ich przygotowanie.
  8. W piątek w uroczystość NSPJ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 7 Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i pracowników oświaty do włączeni się w dziękczynienie za kolejny rok szkolny.
  10. W piątek nabożeństwo czerwcowe także z procesją eucharystyczną.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie rozprowadzany nowy tomik poezji religijnej autorstwa s. Mirony Bochenek pt. „Woń wdzięczności”. Całkowity dochód ze sprzedaży, jako cegiełka 25 zł. przeznaczony będzie na ukończenie budowy domu dla niepełnosprawnych chłopców w Skoczowie, który prowadzą Siostry Służebniczki.
  12. Informacje o pielgrzymkach: rowerowej i pieszej na Jasną Górę na plakatach i stronach internetowych pielgrzymek.
  13. Informacja o pielgrzymce na Górę Świętej Anny, Piekar i Częstochowy na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  14. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje godny strój.
  15. Dziękujemy wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie procesji Bożego Ciała.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.