12 GRUDNIA 2021 R. III Niedziela Adwentu – Gaudete

III Niedziela Adwentu – Gaudete 12.12.2021 r.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji,

– we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Dziś Dzień Solidarności z Kapłanami Seniorami – taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  3. Od dziś do środy przeżywamy w parafii Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Marek Zołoteńki. Msze św. z nauką rekolekcyjną w pon., wt. i śr. o godz. 630, 900, 1700 i 1830. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę o godz. 830 oraz od 1630 do 1830.
  4. Przy wyjściach z kościoła dzieci z Domu Dziecka będą dziś sprzedawać własnoręcznie wykonane pierniczki świąteczne po Mszach św. o godz. 930, 1100 i 1230. Środki uzyskane ze sprzedaży pomogą sfinansować wycieczkę.
  5. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. dziś o godz. 1600. Nie będzie spotkań w tygodniu. Rodziców zapraszamy na rekolekcje.
  6. Msza św. dla młodzieży dziś o godz. 1830.
  7. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii można odbierać opłatki. Ofiary zostaną przeznaczone na przygotowanie obrazu oraz miejsca na relikwie bł. kard. Wyszyńskiego.
  8. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, aby z lampionami uczestniczyć w tych Mszach św., a od pon. do pt. po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie.
  9. Jutro rocznica wprowadzenia stanu wojennego – pamiętajmy w modlitwie o ofiarach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
  10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra – dziewczyny w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  11. Msza św. z modlitwą uwielbienia w przyszłą niedzielę o godz. 1830.
  12. Kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie” w parafii w Jaczowie w dniach 17-19 grudnia. Więcej informacji na plakatach.
  13. Czuwanie dla mężczyzn „Adwent po męsku” w Otyniu 18 grudnia. Szczegóły na plakatach.
  14. Nasza parafia włącza się do ogólnopolskiej akcji paczuszka dla maluszka. Akcję można wesprzeć przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod choinką. Zbieramy dla domu samotnej matki. Darczyńca może zabrać bombkę z choinki. Akcja jest prowadzona również w SP nr 10.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.