XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023 R.

Głogów, 10 września 2023 r.

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia : w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie świętych Cypriana i Korneliusza, męczenników. W naszej parafii modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny w piątek o godz. 15.00.         
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Apelujemy do rodziców, którzy przy chrzcie swoich dzieci zobowiązali się do katolickiego wychowania w wierze, aby zwrócili uwagę na uczestnictwo dzieci w katechezie szkolnej. 
 3. Msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do sakramentów spowiedzi i I Komunii św. odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16. Spotkanie organizacyjne dla rodziców po mszy św.  
 4. Msza św. dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej w przyszłą niedzielę 17 września o godz. 18.30. Po mszy spotkanie formacyjne. Bierzmowanie tej grupy młodzieży będzie 24 października o godz. 17.
 5. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (kandydaci, ministranci i lektorzy w piątek o 17.15 w sali katechetycznej nr 3. 
 6. Spotkanie scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się w śpiew.
 7. Różaniec fatimski w naszej parafii w środę o godz. 17.30. Początek czuwania w Grodowcu o godz. 19.00.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w święto Podwyższenia Krzyża połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W czwartek 14 września w naszej parafii zapraszamy na spotkanie z grupą UwielbiajMY. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o 18.30., w następnie uwielbienie w intencji wychowania chrześcijańskiego w naszych rodzinach.
 10. 15 września w piątek święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 17.45 różaniec do Siedmiu Boleści, o 18.30 msza święta za członków a po mszy agapa w salce na dole.
 11. W 84. rocznicę  napaści Związku Radzieckiego na Polskę, 15 września o godz. 11.00 na cmentarzu przy kościele Maksymiliana Kolbe msza święta z uroczystością patriotyczną.
 12. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz nasza parafia zapraszają w sobotę 16. Września do uczestnictwa w VII Patriotycznej Pieszej Pielgrzymce z Głogowa do Jakubowa. Wyjście pielgrzymki o godz. 9.00 spod naszego kościoła.
 13. 17 września o godz. 18.00 w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 14. 24 września w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie rozpoczyna się przygotowanie dorosłych       (powyżej 21 lat) do sakramentu bierzmowania.
 15. Parafia św. Maksymiliana organizuje w dniach 7-8 października pielgrzymkę do Niepokalanowa Warszawy i Szymanowa. Zapisy i informacje w parafii św. Maksymiliana.
 16. Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze otwiera nowe kierunki i formy studiów. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 17. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolicki
 18. Parafia św. Maksymiliana organizuje w dniach 7-8 października pielgrzymkę do Niepokalanowa Warszawy i Szymanowa. Zapisy i informacje w parafii św. Maksymiliana.
 19. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
 20. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Proboszcz, ks. Witold Pietsch