18 KWIETNIA 2021 R. III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna

1. Liturgicznie wspomnienia tygodnia:

– w piątek – uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Dzisiejsze V Narodowe Czytanie Pisma Świętego rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  2. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św. z SP nr 10 i 11 dzisiaj o godz. 1700. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek o godz. 1900 w kościele.
  3. W poniedziałek 16 rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI. Dziękujemy w modlitwie za miniony pontyfikat.
  4. Męski Różaniec w poniedziałek o godz. 1900 przy kapliczce MB Fatimskiej.
  5. Spotkanie dla rodziców Służby Liturgicznej Ołtarza w czwartek o godz. 2000.
  6. Kurs lektorski w sobotę o godz. 900.
  7. Diecezjalne czuwanie modlitewne dla młodzieży „Spotkać Zmartwychwstałego” rozpocznie się w naszym kościele w sobotę Mszą św. o godz. 1830. Po Eucharystii Droga Światła i muzyczne uwielbienie z zespołem Full of Grace.
  8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 630.
  9. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św. z SP nr 12 w przyszłą niedzielę o godz. 1700. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek, 27 kwietnia, o godz. 1900 w kościele.
  10. W najbliższą sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie www.dlarodziny.zg.pl
  11. Niedziela 25 kwietnia 2021 r. to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Modlitwy odbywać się będą we wszystkich parafiach.
  12. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na katechezy, które będą głoszone w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 1900 w kościele. Pierwsza katecheza w poniedziałek 26 kwietnia.
  13. Zachęcamy na seans filmu „Wyrok na niewinnych” do kina internetowego pod adresem: www.RafaelKino.pl. Cena wirtualnego biletu 19,90 zł. Więcej informacji na plakacie.
  14. Przypominamy o trwającym spisie powszechnym oraz obowiązku włączenia się w formie samospisu drogą internetową lub w innej formie. Szczegółowe informacje w gablotce.
  15. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. W Niedzieli omyłkowo w miejsce Aspektów dołączono dodatek legnicki. Pomyłka nastąpiła na poziomie kolportera drukarni i diecezja nie miała możliwości jej weryfikacji. Za powstały błąd redakcja przeprasza wszystkich czytelników.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.
  18. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu dystansu także poza czasem sprawowania liturgii. W naszym kościele jednocześnie może przebywać 80 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie pojedynczo i tylko oznaczonych Wejście do kościoła tylko głównymi drzwiami.