2 lutego 2020r.

Ofiarowanie Pańskie

 

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– w środę           – wspomnienie św. Agaty;

– w czwartek     – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.

 1. Kończy się wizyta duszpasterska.

Dziś odwiedzimy jeszcze rodziny mieszkające przy ul. Neptuna nr. 17-31 nieparzyste oraz rodziny, które zgłosiły się na „kolędę dodatkową”.

Dziękujemy wszystkim Parafianom za bardzo serdeczne przyjęcie, składane ofiary, wyrozumiałość, zrozumienie i życzliwe przeżywanie tego szczególne czasu.

 1. Kandydaci do bierzmowania z gr. ks. Piotra składają dziś swoje indeksy w zakrystii.
 2. Dziś spotkanie dla członków grup męskich w parafii św. Klemensa. O godz. 1530 modlitwa różańcowa, o godz. 1600 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w salce św. Gerarda z konferencją dra Mieczysława Guzewicza.
 3. Spotkania kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Marcina: w poniedziałek dziewczęta, we wtorek chłopcy. Spotkania po Mszy św. wieczornej w kościele. Kandydaci na spotkanie przynoszą indeksy do sprawdzenia.
 4. Prosimy mężczyzn o pomoc w sprzątnięciu choinek i dekoracji świątecznych we wtorek, po Mszy św. o godz. 900.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1700 w salce bł. Edmunda. Po spotkaniu różaniec w intencji powołań w kościele o godz. 1745.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 8. Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej w salce bł. Edmunda.
 9. Odwiedziny chorych: w czw.: ks. Marcin, w pt.: ks. Mieczysław i ks. Proboszcz, w sob.: ks. Piotr.
 10. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św.
 11. Kurs przedmałżeński w parafii św. Klemensa od 9 lutego. Zapisy na furcie lub w zakrystii.
 12. Obchody Światowego Dnia Chorego w kaplicy głogowskiego szpitala 11 lutego. O godz. 930 różaniec i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1100 Msza św. w intencji chorych, cierpiących oraz całej Służby Zdrowia.
 13. Przygotowanie do bierzmowania dla osób, które ukończyły  21 rok życia rozpocznie się w parafii św. Klemensa 28 lutego. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub na furtę klasztorną do 23 lutego.
 14. Parafia organizuje pielgrzymkę „Szlakiem Prymasa Wyszyńskiego i Bożego Miłosierdzia” w terminie 14-19 czerwca b.r. Więcej informacji w zakrystii.
 15. Zachęcamy do włączenia się w akację: „1% podatku – 100% serca” przez przekazanie 1% podatku na rzecz diecezjalnej Caritas.
 16. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
 17. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
 18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.