20 listopada 2022 r. Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
    • wtorek – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
    • czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  2. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata i ostatnia XXXIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Odpustu zupełnego udziela się wiernym, którzy w uroczystość Chrystusa Króla odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi oraz spełnią stałe warunki (spowiedź święta, Komunia eucharystyczna i modlitwy w intencjach podanych przez Ojca Świętego).
  3. Dzisiaj Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
  4. Spektakl słowno-muzyczny zatytułowany „Zamek wewnętrzny. Mieszkania pierwsze…” zespołu muzyki sakralnej LUMEN dzisiaj w naszym kościele o godz. 16:45. Informacje podane są również na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  5. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. dzisiaj o godz. 1600. Wyjątkowo spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w środę SP nr 10, 11 i 12 w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
  6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII SP dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:30. Po Mszy spotkanie formacyjne w kościele.
  7. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych do piątku codziennie o godz. 17:45, w środę o godz. 17:30 połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  8. W obliczu ogromu zła szerzącego się globalnie oraz widma grożącej światu wojny zapraszamy wszystkich, którym los naszego Narodu nie jest obojętny na „Noc modlitwy o Błogosławieństwo dla Polski”, która odbędzie się w Parafii pw. św. Klemensa w Głogowie. Rozpoczęcie 26 listopada z soboty na niedzielę o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim, Msza Święta o północy, zakończenie o godz. 3:00 w nocy. Informacje podane są również na plakatach.
  9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII SP w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18:30. Po Mszy spotkanie formacyjne w kościele.
  10. Przyjęcie kandydatów na ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 listopada na Mszy św. o godz. 11:00. Próba generalna przed uroczystością w sobotę 26 listopada o godz. 9:30.
  11. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do włączenia się w śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 21:00 w naszym kościele. Próba śpiewu we wtorek 24 listopada po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.
  12. Za tydzień I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny oraz czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  13. W tym roku świece rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane od najbliższej niedzieli w cenie 10 zł. – mała oraz 20 zł. – duża.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.