24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

– w czwartek – święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Dziś Niedziela Misyjna – taca przeznaczona na działalność misyjną. W tygodniu misyjnym chcemy przyjść z pomocą misjonarzom w Tanzanii budującym studnię. W parafii i niektórych szkołach zbieramy telefony komórkowe – zarówno z przyciskami jak i dotykowe. Zostaną przekazane oo. Sercanom, jako wsparcie projektu budowy studni. Telefony można przynosić do zakrystii do końca miesiąca. Więcej informacji na plakacie.
  1. Msza św. dla młodzieży z udziałem zespołu i słowem do młodych dziś o godz. 1830.
  2. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 1745.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Adama: gr. 6 w poniedziałek o godz. 19, gr. 7 w czwartek o godz. 17 w salce na plebanii
  4. W czwartek dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy w modlitwie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Biskupa.
  5. Bal Świętych – w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600, a po Eucharystii korowód i zabawa. Zachęcamy dzieci, aby przebrały się za świętych i przyjęły zaproszenie do wspólnej modlitwy i zabawy.
  6. Noc Światła prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się w naszym kościele w najbliższą niedzielę godz. 1830 wprowadzeniem relikwii i Mszą św., po której modlitwa uwielbienia. Prosimy przynieść ze sobą znicz.
  7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do uporządkowania cmentarzy i grobów, a przede wszystkim do duchowego przygotowania przez sakramenty święte.
  8. Odatowane kartki na wypominki zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę.
  9. W Uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarzu na Brzostowie rozpocznie się o godz.1230, a Msza św. o godz. 1300.
  10. Przy naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Małżeństwa, które chciałby włączyć się do niego, zapraszamy do kontaktu z księdzem Adamem.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Rachelę Pitura, elżbietankę pracującą w Tanzanii. Opiekuje się ona świetlicą dla najbiedniejszych dzieci. Zwróci się do nas z prośbą o pomoc na ten cel. Ofiary zbierzemy do puszek przy wyjściu z kościoła.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.