31 PAŹDZIERNIKA 2021 R. XXXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021 r.

– w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych,

– we wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,

– w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

1. Dziś gościmy w parafii s. Rachelę Piturę, elżbietankę pochodzącą z naszej parafii, która przybliża nam pracę misyjną w Tanzanii, gdzie posługuje, a przy wyjściach zbiera ofiary do puszek na działalność świetlicy dla najuboższych dzieci.
  2. Bal Świętych rozpocznie się dziś Mszą św. o godz. 1600, a po Eucharystii korowód i zabawa. Zachęcamy dzieci, aby przebrały się za świętych i przyjęły zaproszenie do wspólnej modlitwy i zabawy.
  3. Noc Światła prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się w naszym kościele dziś o godz. 1825 wprowadzeniem relikwii i Mszą św., po której modlitwa uwielbienia. Prosimy przynieść ze sobą znicz.
  4. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 1745.
  5. W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 730, 930, 1100 oraz 1830. Procesja na cmentarzu na Brzostowie rozpocznie się o godz.1230, a Msza św. o godz. 1300. Modlitwy i Msza św. na cmentarzu przy ul. Legnickiej o godz. 1500.
  6. Od uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały listopad można uzyskać codziennie odpust zupełny za jedną zmarłą duszę. Warunki uzyskania odpustu: wzbudzenie intencji jego otrzymania, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu oraz pobożne, czyli modlitewne, nawiedzenie kościoła lub cmentarza.
  7. W kontekście zbliżającej się uroczystość Wszystkich Świętych Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski kieruje do wiernych apel o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
  8. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. W Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100, 1700 i 1830.
  10. Msza św. w intencji parafian zmarłych do ubiegłorocznej uroczystości Wszystkich Świętych we wtorek o godz. 1830.
  11. Nabożeństwa wypominkowe od wtorku codziennie o godz. 1745, w środy o godz. 1730 połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  12. Modlitwa w duchu Taizé (adoracja krzyża, cisza, medytacja Słowa i muzyczne kanony) w głogowskiej kolegiacie w Dzień Zaduszny o godz. 1930.
  13. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed każdą Msza św.
  14. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1700 w salce bł. Edmunda.
  15. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  16. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek, ks. Adam i ks. Piotr w sobotę.
  17. Nabożeństwo I soboty rozpocznie się o godz. 600.
  18. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii Siostry Służebniczki, które, z racji 150 rocznicy śmierci swojego założyciela, będą dziękować za dar jego życia i prosić o nowe powołania. Po Mszach św. będą rozprowadzały kalendarze na rok 2022, gr oraz figurki bł. Edmunda Bojanowskiego wykonane przez chłopców z DPS w Skoczowie. Siostry będą prosiły o wsparcie na budowę domu dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną.
  19. Spotkania kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra: 8 listopada chłopcy, 15 listopada dziewczyny. Spotkania po Mszy św. wieczornej w kościele.
  20. III Diecezjalne Spotkanie Kobiet w sanktuarium MB Gospodyni Babimojskiej 27 listopada b.r. Więcej informacji na plakatach przy wyjściach z kościoła.
  21. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Turynie w termie 27.12 – 1.01. Szczegółowe informacje w gablotkach.
  22. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta oraz za przyniesione telefony na rzecz budowy studni w Tanzanii.
  24. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie, w miarę możliwości, dystansu społecznego.
  25. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.