27 LUTEGO 2022 R. VIII Niedziela Zwykła

VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

• w środę – Popielec,
    • w piątek – święto św. Kazimierza.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji – na określony, wybrany indywidualnie czas. Parafialna Księga Trzeźwości jest dostępna w zakrystii, gdzie można złożyć swoje zobowiązanie.
  3. Dziś w środę popielcową zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, których przygotowywał ks. Adam (wszystkie grupy) dziś o godz. 1830. Po Eucharystii spotkanie formacyjne w kościele.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowanie z gr. ks. Piotra – chłopcy w poniedziałek 28 lutego o godz. 1900 w kościele. Spotkanie dziewcząt w poniedziałek 7 marca.
  6. W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii o godz. 700, 900, 1100, 1700 i 1830. W tym dniu post ścisły obowiązuje wszystkie osoby w przedziale wieku 18-60 lat.
  7. Z inicjatywy papieża Franciszka środa będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
  8. Dzień solidarności z kapłanami seniorami w środę – taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem do św. Józefa w środę o godz. 1800.
  10. Kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty od środy do niedzieli.
  11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  12. Od czwartku rozpoczyna się Nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.
  13. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715 w salce bł. Edmunda. Różaniec w intencji powołań i powołanych o godz. 1745 w kościele.
  14. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek, po Mszy św. o godz. 700.
  15. W piątek dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  16. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1700 (dla dzieci), o godz. 1800 oraz po Mszy św. o godz. 1830 (dla młodzieży).
  17. Odwiedziny chorych: ks. Mieczysław i ks. Proboszcz – w piątek; ks. Robert i ks. Piotr – w sobotę.
  18. Nabożeństwo pierwszej soboty rozpocznie się o godz. 600.
  19. Nabożeństwo Gorzki Żali w niedzielę o godz. 1745. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Robert Szymański.
  20. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  22. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.