6 MARCA 2022 R. I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

1. Trwa Nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.
  2. Nabożeństwo Gorzki Żali w każdą niedzielę o godz. 1745. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Robert Szymański.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowanie z gr. ks. Piotra – dziewczyny w poniedziałek o godz. 1900 w kościele.
  4. Spotkanie scholi młodzieżowej we wtorek o godz. 1900 w salce nr 4. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wielbienia Pana swoim śpiewem i grą na instrumentach.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1700 (dla dzieci), o godz. 1800 oraz po Mszy św. o godz. 1830 (dla młodzieży).
  6. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne „Ad Gentes”.
  7. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 1600.
  8. Spotkanie dla młodzieży, która będzie chciała uczestniczyć w Światowych Dniach Młodych w Lizbonie w parafii św. Mikołaja w przyszłą niedzielę o godz. 1800.
  9. Pielgrzymka Mężczyzn do Grodowca w sobotę 19 marca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1000. Zapisy w zakrystii.
  10. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone wzory rachunku sumienia dla dorosłych i młodzieży, które można wykorzystać jako pomoc w przygotowaniu do spowiedzi wielkopostnej.
  11. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon. Są do niej zobowiązane szczególnie osoby, które w ubiegłym roku korzystały z różnego rodzaju dyspens.
  12. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezjalnej (KRS 226818).
  13. Można także wesprzeć Polaków na Kresach 1% podatku. Informacje na ulotkach przy wyjściach z kościoła.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii, Kuchni br. Alberta oraz ofiary złożone na rzecz uchodźców. Można nadal wspierać uchodźców składając ofiarę do oznaczonej skarbonki przy głównym wejściu do kościoła.
  15. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są także do nabycia Zdrapki Wielkopostne.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.