28 sierpnia 2022 r. XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022 r.

• poniedziałek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
    • sobota: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
  2. W środę 31 sierpnia 42 rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Na godz. 17:45 prosimy osoby zawierzone Matce Bożej na spotkanie poprzedzające Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Z dniem 25.08.2022 pracę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. Adam Wójcicki. Życzymy ks. Adamowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w naszej parafii. Witamy również bardzo serdecznie Siostry Służebniczki: s. Dąbrówkę – zakrystiankę i s. Gordianę – katechetkę.
  4. W czwartek 01.09 – 83 rocznica wybuchu II wojny światowej.Pamiętajmy o poległych w obronie ojczyzny. Od czwartku powraca Msza św. o godz. 09:00 w dni powszednie. Również w czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy uczniów i ich rodziców do uczestnictwa we Mszy św.
  5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 17:15 w salce katechetycznej. Różaniec o powołania i za powołanych o 17:45.
  6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, a także z racji rozpoczęcia roku szkolnego codziennie 30 min przed każdą Mszą św.
  7. Adoracja 24 h dla Jezusa i Maryi rozpocznie się w piątek po Mszy św. o godz. 07:00. Nabożeństwo I soboty z różańcem i medytacją: o 5:30 godzinki, 6:00 różaniec, 7:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.
  8. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską: ks. Mieczysław i ks. Proboszcz piątek, ks. Adam (w miejsce ks. Piotra) i ks. Robert w sobotę.
  9. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających rok szkolny w najbliższą niedzielę o godz. 11:00.
  10. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 16:00, nie będzie Mszy św. o godz. 21:00.
  11. Piesza Pielgrzyma Ziemi Głogowskiej do Grodowca w sobotę 10.09. Wyjście pielgrzymów z placu przy naszym kościele o 6:30, Msza św. w Grodowcu o godz. 13:00. Zachęcamy do licznego pielgrzymowania całymi rodzinami.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.