31 lipca 2022 r. XVIII Niedziela Zwykła

XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022 r.

Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

• poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
    • czwartek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów.
    • sobota – Święto Przemienienia Pańskiego.
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15:00 do wieczornej Mszy św., a w niedzielę do godz. 16:00.
  2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości, w tym czasie powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych i pamiętajmy w modlitwie o ludziach pogrążonych w tym nałogu.
  3. W poniedziałek przypada kolejna 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach i poległych Ojczyzny.
  4. Msza Święta, którą odprawi ks. Biskup na rozpoczęcie 42 Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej na Jasną Górę w poniedziałek 1 sierpnia w kościele Bożego Ciała w Głogowie o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy. Osoby, które chciałyby włączyć się jako duchowi pielgrzymi, mogą się zgłaszać w zakrystii. Wyjazd na zakończenie pielgrzymki 12 sierpnia (piątek) o godz. 100. Koszt 100zł. Zapisy w zakrystii oraz w parafii św. Mikołaja.
  5. Tradycyjnie towarzyszyć będziemy pielgrzymom podążającym na Jasną Górę, codziennym różańcem w ich intencji połączonym z Apelem Jasnogórskim od 2 do 11 sierpnia o godz. 20:30.
  6. Odpust Porcjunkuli we wtorek – w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu to: spowiedź św., nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie modlitwy „Ojcze nasz…” oraz „Wierzę…” a także modlitwy według intencji Ojca Świętego.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
    • I środa – Nowenna do NMP połączona z modlitwami do św. Józefa o godz. 18:00.
    • I czwartek – różaniec w intencji powołań kapłańskich i powołanych o godz. 18:00.
    • I piątek – po Mszy św. o godz. 7:00 litania do Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. od godz. 15:00 do 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
    • I sobota – o godz. 6:00 nabożeństwo pierwszej soboty, o godz. 7:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  1. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław, ks. Robert w piątek.
  2. W najbliższą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Jacka Kocura, proboszcza parafii p.w. św. Michała Archanioła we Lwowie, który podczas każdej Mszy św. wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na działalność duszpasterską ks. Jacka oraz na pomoc Ukrainie.
  3. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.