III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.04.2019 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś:

• Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu oraz pielgrzymki pieszej do Grodowca.

• O godz. 15:00 w Kolegiacie odprawiona będzie Msza. Św w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin z okazji dnia godności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Poniedziałek:

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Macieja oraz chłopców z gr. ks. Marcina po wieczornej Mszy św. obecność jest warunkiem przystąpienia do sakramentu.

Wtorek:

• Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej. Zapraszamy na prelekcję dr. Stanisława Bogaczewicza pracownika IPN – walka z kościołem w rzeczywistości politycznej Polski ludowej. Odbędzie się ona w Auli św. Gerarda przy parafii św. Klemensa.

• Spotkanie dziewcząt przygotowujących się do bierzmowania z grupy ks. Marcina odbędzie się po wieczornej Mszy św.

Piątek:

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra po wieczornej Mszy św. obecność jest warunkiem przystąpienia do sakramentu.

Niedziela:

• Będziemy gościć w naszej parafii misjonarza o. Mariana Lisa, który podzieli się swoimi doświadczeniami pracy apostolskiej z Madagaskaru oraz Ameryki Południowej.

Inne:

• We wszystkie soboty maja o godz. 20.15 nabożeństwo różańcowe zakończone apelem.

• Katechezy neokatechumenalne odbywają się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w salce nr 1.

• Wspólnoty Odnowy w Duchu św. organizują w parafii św. Klemensa w Głogowie Seminarium Wiary od 29.04 do 17.06.2019 r. informacje na plakatach i ulotkach.

• Ogólnopolska Pielgrzymka wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się 18.05. Zapisy u pani Irmy tel 661-975-480. koszt 60 zł.

• Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Gdańska, Pelplina, Kazimierza Biskupiego innych miejsc w dniach 26-31.05. Program i szczegóły w zakrystii.

• Trwają zapisy na XXIII spotkanie młodych Lednica. Szczegóły w zakrystii.

• Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• W dniach 26.08.2019 – 01.09.2019 organizowana jest pielgrzymka do Armenii zapisy i dalsze informacje zakrystii.

• Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu modlitewnym prowadzonym przez znanego charyzmatyka o. Jamesa Manjackala. Informacje na plakacie, zapisy na stronie www.manjackalglogow.pl

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.