1 sierpnia 2021 r. XVIII Niedziela Zwykła

Głogów 1. sierpnia 2021 r.

XVIII Niedziela Zwykła

• poniedziałek – odpust Porcjunkuli, odpust zupełny: spowiedź, komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w intencjach Ojca św.,

• środa – wsp. św. Jana Vianneya,

• piątek – święto Przemienienia Pańskiego.

1. Dzisiaj rozpoczynamy sierpień miesiąc trzeźwości.

2. Dzisiaj też 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o obrońcach Ojczyzny.

3. 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” 2-12 sierpnia. Zapisy przez internet lub w zakrystii. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego i materialnego wsparcia pielgrzymów. Karty duchowego pielgrzyma w zakrystii. Rozpoczęcie pielgrzymki dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00. kościół Bożego Ciała w Głogowie. Wyjście jutro sprzed kościoła Bożego Ciała o godz. 6.30. Tradycyjnie towarzyszymy pielgrzymom codziennym od 2.08. różańcem w ich intencjach o godz. 20.45 zakończonym Apelem Maryjnym. Organizujemy wyjazd autokaru na zakończenie pielgrzymki 12.08.o godz.1.00 w nocy, koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

4. Od 2.08. do 5.09. br. na naszym placu przykościelnym zostanie ustawiona wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II oraz słudze bożemu Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu przygotowana przez Biuro Edukacji IPN.

5. W tym tygodniu:

• I środa – Nowenna do NMP połączona z modlitwami do św. Józefa

• I czwartek – różaniec o powołania o godz. 18.00

• piątek – adoracja od godz. 15. przez cała noc w porządku z 24 godziny dla Pana.

• I sobota o godz 6.00 nabożeństwo pierwszej soboty o godz 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

• odwiedziny chorych ks. Mieczysław i ks. proboszcz w piątek, ks. Piotr i ks. Adam w sobotę.

1. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

2. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii rozprowadzane są „Promyczki dobra” .

3. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

4. W przyszła niedzielę taca na uczelnie katolickie. Tego dnia także Msza odpustowa o godz. 16.00 w Rapocinie.

5. Przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu oraz obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii także w okresie wakacyjnym.

6. Z przepisów sanitarnych, które obowiązują w świątyniach: maseczki oraz 70% zajętych ogólnej liczby miejsc.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii, łączącym się z nami także drogą internetową, życzymy błogosławionego tygodnia.

Intencje apostolstwa modlitwy na sierpień 2021 r.
Intencja ewangelizacyjna: Kościół
Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.
Intencja parafialna: o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie.